Podstrona: Doktorantka Wydziału Chemicznego wygrała międzynarodowy konkurs CEFIC / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Doktorantka Wydziału Chemicznego wygrała międzynarodowy konkurs CEFIC

2022-05-11 , red.  Joanna Wojturska, Marta Jagiełowicz
Doktorantka Wydziału Chemicznego mgr inż. Dominika Czachor-Jadacka,

Doktorantka Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej mgr inż. Dominika Czachor-Jadacka została laureatką międzynarodowego konkursu dla studentów i doktorantów z obszaru chemii organizowanego przez Europejską Radę Przemysłu Chemicznego. Konkurs został przygotowany z okazji 50-lecia istnienia CEFIC.

Doktorantka Wydziału Chemicznego została doceniona za dotychczasowe osiągnięcia naukowe, takie jak współautorstwo publikacji, patentów oraz udział w projektach. Komisja konkursowa jednogłośnie dokonała wyboru zgłoszenia, podkreślając jego najwyższy poziom zarówno pod kątem merytorycznym, jak i wizualno-tematycznym.

Mgr inż. Dominika Czachor-Jadacka będzie reprezentować Polskę podczas uroczystości jubileuszowych CEFIC w Brukseli. Doktorantka będzie mogła wziąć udział również w międzynarodowym projekcie, którego wyniki zostaną zaprezentowane podczas Tygodnia Konwencji Chemicznej.

O organizacji

CEFIC jest organizacją non-profit, której celem jest promowanie dobrze prosperującego europejskiego przemysłu chemicznego, powszechnie uznawanego za źródło zrównoważonych, bezpiecznych, innowacyjnych i zasobooszczędnych produktów.