Podstrona: „KRWIoOBIEG TERYTORIALSA” w Rzeszowie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

„KRWIoOBIEG TERYTORIALSA” w Rzeszowie

2018-05-07
„KRWIoOBIEG TERYTORIALSA” w Rzeszowie

3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej realizuje ogólnopolski projekt „KRWIOoBIEG TERYTORIALSA”. Celem akcji jest zwiększenie ilości oddanej krwi w systemie oraz promocja idei przeszczepów.

Podkarpacka odsłona tego projektu odbędzie się 26 maja br. na Bulwarach Rzeszowskich, gdzie od godziny 10 – tej chętni będą mogli oddać krew, wykonać podstawowe badania (pomiar ciśnienia, poziomu cukru we krwi, spirometrię) i dowiedzieć się wszystkiego na temat przeszczepów. Ponadto zaplanowano pokazy akrobatyczne, taneczne, pokazy sprzętu policyjnego, strażackiego, szkolenie z pierwszej pomocy a także spotkanie z żołnierzami Armii Krajowej.

Akcja skierowana jest do służb mundurowych, władz samorządowych, środowiska sportowców, młodzieży szkolnej oraz studentów jak również organizacji pozarządowych i społeczeństwa lokalnego.

- Szczególnie zapraszamy wszystkich studentów oraz osoby chętne do udziału w akcji – podkreśla Natalia Markowska – koordynator ds. honorowego krwiodawstwa w 3 PBOT.

Projekt „KRWIOoBIEG TERYTORIALSA” realizowany jest razem z kampanią „Twoje TAK ma znacznie” we współpracy z Fundacją Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. W ramach akcji planowane jest zwiększenie liczby honorowych dawców krwi o 2 000 każdego roku, co oznacza, że do systemu krwiodawstwa i krwiolecznictwa wpłynie dodatkowe 1 000 litrów krwi rocznie.