Podstrona: Oficyna Wydawnicza na Świątecznych Targach Książki / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Oficyna Wydawnicza na Świątecznych Targach Książki

2018-11-29
kategoria: Kultura
Oficyna Wydawnicza na Świątecznych Targach Książki

Podczas trzeciej edycji Świątecznych Targów Książki w Rzeszowie swoją ofertę pokazało prawie 30 wydawnictw. Jednym z wystawców była Oficyna Wydawnicza Politechniki Rzeszowskiej, która zaprezentowała ponad 110 skryptów, podręczników i monografii. Ich zakres tematyczny jest związany z profilem kształcenia naszej uczelni.

- Nasze stoisko odwiedziło wielu uczniów szkół średnich pragnących studiować na Politechnice Rzeszowskiej. Interesowali się nie tylko publikacjami, ale także wydziałami, kierunkami czy specjalnościami naszej uczelni. Często pojawiali się rodzice uczniów szkół podstawowych, którzy już myślą o przyszłości edukacyjnej  swoich dzieci – mówi Joanna Mikuła z Oficyny Wydawniczej PRz

W czasie trwania targów można było spotkać wielu autorów m.in. Joannę Krzyżanek i Barbarę Kosmowską – autorki lektur dla dzieci i młodzieży. W Saloniku Literackim odbywały się spotkania autorskie m.in: z Sylwią Chutnik, Witoldem Szabłowskim, Zdzisławem Skrokiem, Natalią Sońską, Magdaleną Skubisz, Anną Fryczkowską. Na targach pojawili się również autorzy felietonów zamieszczonych w albumie Polska 100 Lat wydawnictwa BOSZ. Do najciekawszych wydarzeń można zaliczyć panel "Zaloguj się na Kresach", którego gościem był Zdzisław Sroka – archeolog podróżnik, popularyzator nauki, publicysta, autor esejów historycznych, takich jak Podolska LegendaMądrość prawiekówOkruchy Atlantydy.

Podczas wydarzenia swoje książki podpisywał m.in. Marek Koprowski – dziennikarz, podróżnik specjalizujący się w problematyce historycznej, autor książek: Wołyń. Krwawa epopeja PolakówŻołnierze wyklęci. Wspomnienia i relacjeLegiony. Droga do wolności. Targi zakończył panel "Drugie życie książki. Adaptacje filmowe" z udziałem Zygmunta Miłoszewskiego, Andrzeja Saramonowicza oraz scenarzystów Radosława Figury i Pawła Trześniowskiego.