Podstrona: Ogólnopolska Konferencja „Podkarpacie dla biznesu” na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Ogólnopolska Konferencja „Podkarpacie dla biznesu” na Politechnice Rzeszowskiej

2018-01-04
Ogólnopolska Konferencja „Podkarpacie dla biznesu” na Politechnice Rzeszowskiej

Politechnika Rzeszowska była gospodarzem ogólnopolskiej konferencji „Podkarpacie dla biznesu”, którą zorganizował rzeszowski Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie. Konferencja odbyła się przy wsparciu instytucji administracji publicznej oraz pracodawców. Spotkanie otworzył rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Tadeusz Markowski.

W czasie konferencji dyskutowano o przepisach dotyczących opłacania i rozliczania składek ZUS (e-Składka), ochronie danych osobowych, prawie podatkowym, zatrudnianiu cudzoziemców, współpracy nauki i administracji z biznesem, kontrolach Inspekcji Transportu Drogowego, w tym odcinkowych pomiarach prędkości i fotoradarach, a także nowych wyzwaniach służb BHP.

Prelekcję zatytułowaną „Dobre praktyki Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej w zakresie współpracy z gospodarką” wygłosił dr inż. Dominik Strzałka, prodziekan ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką Wydziału Elektrotechniku i Informatyki. - Uczelnia dokłada wszelkich starań, aby wychodzić z różnymi inicjatywami do przedsiębiorców, m.in. pozyskując środki na współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym w ramach programów operacyjnych na realizacje staży dla studentów i absolwentów naszej uczelni – mówił dr Strzałka.

Celem konferencji było przekazanie najważniejszych informacji dotyczących możliwości wsparcia przedsiębiorców przez administrację publiczną, organizacje prywatne i uczelnie wyższe.

Przedsiębiorcom porad udzielali m.in. przedstawiciele Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu, Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu, Biura Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Podkarpackiego Urzędu Skarbowego, Państwowej Inspekcji Pracy, Business Centre Club, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego.