Podstrona: Ostatnie dni naboru do Programu Erasmus + / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Ostatnie dni naboru do Programu Erasmus +

2017-10-26
Ostatnie dni naboru do Programu Erasmus +

Do 31 października trwa nabór do programu Erasmus + dla pracowników dydaktycznych oraz pracowników niebędących nauczycielami akademickimi. Gorąco zachęcamy do skorzystania z oferty tego programu. O tym, że warto wyjechać przekonało się już wielu naszych pracowników.

Dr inż. arch. Anna Martyka, adiunkt w Zakładzie Projektowania Architektonicznego i Grafiki Inżynierskiej PRz w ramach  programu Erasmus+: Staff Mobility for Teaching  prowadziła  wykłady w języku angielskim na Uniwersytetach: Rey Juan Carlos w Madrycie oraz Lusófona w Porto.  - Miałam możliwość nawiązania współpracy z tamtejszymi pracownikami naukowo-dydaktycznymi. Mogłam zapoznać się z metodami i programem nauczania oraz z prowadzonymi projektami badawczymi – wylicza Anna Martyka.

- Erasmus  to doskonała okazja do podnoszenia swoich zdolności językowych oraz interpersonalnych.  Można wymienić doświadczenia z ludźmi z innych części Europy a w wolnym czasie poznać ich kulturę  – zachęca mgr inż. Grzegorz Rybicki, pracownik Katedry Konstrukcji Budowlanych PRz, który w ramach Erasmus+ szkolił się na Politechnice w Walencji i Uniwersytecie Lusofona w Porto.

Do tej pory w programie Erasmus+ wzięło udział  370 pracowników (w tym 124 niebędących nauczycielami akademickimi oraz 246 pracowników dydaktycznych). Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Działu Współpracy Międzynarodowej.