Podstrona: Podsumowanie sportowej niedzieli na PRz / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Podsumowanie sportowej niedzieli na PRz

2017-03-13 , red.  Artur Polakiewicz
kategoria: Wydarzenia, Sport
Podsumowanie sportowej niedzieli na PRz

W ramach XVIII edycji Akademickich Mistrzostw Województwa Podkarpackiego 12 marca br. w hali sportowej PRz odbyły się rozgrywki w tenisie stołowym oraz badmintonie. W tenisa grało 8 drużyn męskich oraz 6 kobiecych.

Klasyfikacja końcowa wśród kobiet:

1. miejsce – Politechnika Rzeszowska
  2. miejsce – Uniwersytet Rzeszowski
  3. miejsce – Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu

Klasyfikacja końcowa wśród mężczyzn:

1. miejsce – Politechnika Rzeszowska
  2. miejsce – Uniwersytet Rzeszowski
  3. miejsce – Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Równolegle odbyły się mistrzostwa w badmintonie. Wystartowało 10 zespołów, w tym 2 z Politechniki Rzeszowskiej. Po zaciętej walce zwyciężył zespół Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, przed Uniwersytetem Rzeszowskim i Politechniką Rzeszowską. Na wynik drużyny składały się rezultaty gry pojedynczej kobiet, gry pojedynczej mężczyzn oraz miksta.

Mecz LOTTO Superligi Tenisa Stołowego miał być podsumowaniem sportowej niedzieli w obiektach Politechniki Rzeszowskiej. Nasz zespół FIBRAIN G2A AZS Politechnika Rzeszów miał szansę na kolejne zwycięstwo. Jednak dramat Mateusza Gołębiowskiego (zawodnik uległ kontuzji w trakcie V seta w meczu z Czechem Jirim Vrablikiem) pozbawił rzeszowian nadziei na sukces. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3 dla drużyny gości z Działdowa.

Ewa Jahn