Podstrona: Politechnika Rzeszowska rozpoczęła współpracę z koreańską uczelnią / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska rozpoczęła współpracę z koreańską uczelnią

2018-07-20
Politechnika Rzeszowska rozpoczęła współpracę z koreańską uczelnią

W Politechnice Rzeszowskiej gościła delegacja z Korei Płd. Celem wizyty było podpisanie umowy o współpracy z koreańskim Gyeongsang National University. Współpraca między uczelniami dotyczyć będzie m.in. prowadzonych badań naukowych w ramach wspólnie rozwijanych projektów badawczych.

20 lipca została podpisana obustronna umowa przez prof. dr. hab. inż. Tadeusza Markowskiego, rektora PRz i  prof. Yoon Soo Kim, reprezentującego Gyeongsang National University.

W spotkaniu brali udział przedstawiciele delegacji koreańskiej, m.in.: Sung-Joo Choi, ambasador Korei Płd. w Polsce;  Sung Jae Park, mer Sacheon oraz Jong Seob Lee, dyrektor Korea Business Center Warsaw.

Ze strony Politechniki Rzeszowskiej obecni byli: prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. współpracy międzynarodowej; Andrzej Sowa, kanclerz; Ewa Kaczan-Winiarska, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej; dziekani i prodziekani wydziałów.

- Żywię głęboką nadzieję, że podpisanie umowy o współpracy stanowi podwaliny do rozpoczęcia długoletniej współpracy naukowo-badawczej pomiędzy uczelniami - powiedział Jong Seob Lee, dyrektor Korea Business Center Warsaw.

Współpraca między Politechniką Rzeszowską a koreańską uczelnią dotyczyć będzie prowadzonych badań naukowych w ramach wspólnie rozwijanych projektów badawczych, wymiany profesorów, pracowników akademickich i studentów oraz wymiany publikacji i materiałów naukowych.

- Dzisiaj udało się podpisać porozumienie między naszymi uczelniami, mamy wiele wspólnych płaszczyzn, przede wszystkim scala nas lotnictwo. Nasza uczelnia partnerska ma taki kierunek studiów i rozwija badania w tym zakresie. Mamy nadzieję, że ta umowa jest pierwszym krokiem do prowadzenia wspólnych badań naukowych, wymiany doświadczeń, wspólnych grantów badawczych, wymiany studenckiej - tłumaczy prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. współpracy międzynarodowej.

Gyeongsang National University został założony w 1948 roku. GNU specjalizuje się w naukach biologicznych, lotnictwie i układach mechanicznych, nanotechnologii oraz zaawansowanych materiałach.