Podstrona: Prof. PRz Mariusz Korkosz w Zespole doradczym ds. programu „Perły Nauki” przy MEiN / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2022-10-27 , red.  Anna Worosz
Od lewej: Włodzimierz Bernacki, prof. PRz Mariusz Korkosz,

Prof. PRz Mariusz Korkosz, kierownik Zakładu Elektrodynamiki i Systemów Elektromaszynowych na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki został powołany na członka do Zespołu doradczego ds. programu „Perły Nauki” przy MEiN. Powołania wręczył Włodzimierz Bernacki, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki.

Zadania zespołu

Do zadań Zespołu doradczego ds. programu „Perły Nauki” będzie należała ocena merytoryczna wniosków złożonych w ramach programu pod nazwą „Perły nauki” oraz ocena raportów rocznych i raportów końcowych z wykorzystania środków finansowych przyznanych w ramach programu oraz opiniowanie wniosków o zmianę warunków umów zawartych w ramach programu. Członkowie zespołu będą sporządzali i przedstawiali ministrowi edukacji i nauki opinie umotywowanych zastrzeżeń złożonych przez wnioskodawców w ramach naboru do programu. W skład zespołu wchodzi 27 osób, prof. PRz Mariusz Korkosz reprezentuje dziedzinę nauk inżynieryjno-technicznych.

Program „Perły nauki”

Przedmiotem programu „Perły nauki” jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w tworzeniu warunków rozwoju wybitnie uzdolnionym absolwentom studiów pierwszego stopnia lub studentom po ukończeniu trzeciego albo czwartego roku jednolitych studiów magisterskich przez umożliwienie im prowadzenia badań naukowych albo twórczości artystycznej pod kierunkiem opiekuna naukowego bądź artystycznego.