Podstrona: Red Bull Ryzyk Fizyk na PRz / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Red Bull Ryzyk Fizyk na PRz

2017-03-02 , red.  Artur Polakiewicz
Red Bull Ryzyk Fizyk na PRz

Samorząd Studencki PRz współorganizuje niecodzienny wykład łączący dwa światy: nauki i sportu.

Studenci PRz 9 marca o godzinie 18.00 w auli S1 w budynku S będą mieli szansę wziąć udział w niesamowitym spotkaniu, w ramach cyklicznych wykładów Red Bull Ryzyk Fizyk, utalentowanego żużlowca Macieja Janowskiego i fizyka dr. inż. Adama Sieradzkiego z Politechniki Wrocławskiej. Podczas wykładu będą wyjaśniane prawa fizyki z często niezrozumiałymi zjawiskami obecnymi w sportach ekstremalnych.

Studenci PRz dowiedzą się m.in.: w jaki sposób motocykl uzyskuje siłę napędową z podłoża, odpychając się od żużla oraz jakie są przeciążenia podczas jazdy. „Jazda motocyklem żużlowym to ciągły dynamiczny kompromis między bezpieczną jazdą a najszybszą trasą. Z fizycznego punktu widzenia to znalezienie optymalnych sił, które pozwolą na uzyskanie trasy o najkrótszym czasie, czyli połączenie dynamiki z kinematyką w sposób praktyczny” – tłumaczy dr inż. Adam Sieradzki.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie tego z pozoru nietypowego duetu. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: Red Bull Ryzyk Fizyk.