Podstrona: Studentka Politechniki Rzeszowskiej laureatką konkursu Centralnego Portu Komunikacyjnego / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2020-08-11
fot. CPK

Agnieszka Chaber, studentka Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa na kierunku lotnictwo i kosmonautyka, została nagrodzona w konkursie "CPK Innowacje" za projekt aplikacji z inteligentnym systemem pomocy pasażerom "AirPort City Kompass".

Konkurs został ogłoszony przez wiceministra infrastruktury, pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Marcina Horałę. Celem konkursu było wyłonienie rozwiązań dotyczących realizacji programu Centralnego Portu Komunikacyjnego w zakresie inteligentnych systemów transportowych, smart city, multimodalności oraz innowacji społecznych i środowiskowych.

Studentka Politechniki Rzeszowskiej Agnieszka Chaber została nagrodzona w kategorii "Smart City" za projekt aplikacji z inteligentnym systemem pomocy pasażerom "AirPort City Kompass". Aplikacja będzie umożliwiać wyszukiwanie miejsc parkingowych, nawigację umożliwiającą dotarcie np. do punktu gastronomicznego, do toalety, do bramek odpraw czy na właściwy peron.

Dodatkowo w konkursie nagrodę otrzymała Alexandra Dobosz, w kategorii "Innowacje Środowiskowe" za ideę wykorzystania najnowszych osiągnięć inżynierii materiałowej przy budowie infrastruktury drogowej i kolejowej powstającej w ramach Centralnego Portu Komunikacyjnego. Wyróżniony został również Krzysztof Lingo, w kategorii "Innowacje Społeczne" za pomysły dotyczące multimedialności i innowacji społecznych, które spowodowałyby usprawnienie komunikacji wewnątrz Centralnego Portu Komunikacyjnego i jednocześnie wpływałyby pozytywnie na społeczeństwo.