Podstrona: Tydzień wykładów specjalistów z MTU / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Tydzień wykładów specjalistów z MTU

2018-10-17
Tydzień wykładów specjalistów z MTU

W Politechnice Rzeszowskiej trwa „HiTech Week” - cykl tygodniowych wykładów prowadzonych przez czołowych specjalistów – przedstawicieli firmy MTU Aero Engines. Wykłady w języku angielskim potrwają do końca tygodnia. Dodatkowy wykład odbędzie się 5 listopada.

Hi Tech Week został zorganizowany głównie z myślą o studentach Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej. Celem wykładów jest przedstawienie studentom oraz pracownikom Uczelni najnowocześniejszych zagadnień związanych z projektowaniem i eksploatacją silników lotniczych.

- Wykłady to szansa na zaprezentowanie firmy studentom Politechniki, a także na zbudowanie ściślejszej współpracy pomiędzy Politechniką Rzeszowską a MTU. Jest to unikalne wydarzenie dowodzące efektywnego współdziałania uczelni z otoczeniem przemysłowym podkreśla prof. Jarosław Sęp, dziekan Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej.

Pierwszy z zaplanowanych wykładów pt. "Osiągi nowoczesnych silników lotniczych" wygłosił we wtorek dr M. Kotulla, Discipline Chief Aero Engine Performance.

Tematy pozostałych wykładów:

Środa 17.10.2018, godzina 14:00-16:00

"Podstawowe zagadnienia w projektowaniu turbin niskiego ciśnienia"
Wymogi oraz podstawy konstrukcji turbin niskiego ciśnienia: rotor, stator, specyficzne wymogi dla turbin wysokoobrotowych.
Wykład poprowadzi M. Feldmann, Discipline Chief Design Standard Turbine.

Czwartek 18.10.2018, godzina 14:00-16:00

"Wytrzymałość materiałów w silnikach lotniczych"
Wytrzymałość materiałów: wyzwania, zadania, odpowiedzialność, wybrane zagadnienia.
Wykład poprowadzi dr H.-P. Hackenberg, Discipline Chief Structural Mechanics.

Piątek 19.10.2018, godzina 9:00-11:00

"Nowoczesne materiały oraz procesy jako czynniki zwiększające konkurencyjność w przemyśle lotniczym"
Rozwój oraz zatwierdzanie nowych materiałów, wdrażanie nowoczesnych procesów produkcyjnych jako kluczowe aspekty w zaspokajaniu wymogów nowoczesnych silników lotniczych.
Wykład poprowadzi dr J. Esslinger, Discipline Chief Materials Engineering and Component Testing.

Piątek 19.10. godzina 11

Spotkanie z HR

Bezpośrednio po ostatnim wykładzie studenci będą mieli okazję spotkać się z pracownikami działu HR MTU Aero Engines Polska, by poznać możliwości odbycia stażu w firmie, przeanalizować swoje CV oraz zarejestrować się w bazie potencjalnych kandydatów.

Wykład E. Henricha "Przepływowo-cieplne projektowanie Turbiny Niskiego Ciśnienia dla nowoczesnych silników lotniczych odbędzie na 5 listopada br. (godz. 14.00- 16.00).

Współorganizatorem wydarzenia jest Studenckie Koło Naukowe EUROAVIA Rzeszów.

Wykłady odbywają się w budynku V przy al. Powstańców Warszawy 12 , sala V-2.