Podstrona: Uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu „Detal w Architekturze” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu „Detal w Architekturze”

2023-11-20 , red.  Beata Walicka-Góral
Sąd konkursowy oraz nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie,

9 listopada 2023 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu „Detal w Architekturze” Edycja 2023 i otwarcie wystawy pokonkursowej. Całość była zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe Architektury Miejsc Społecznych i dr inż. arch. Beatę Walicką-Góral.

Uroczystość prowadziła kurator wystawy pokonkursowej dr inż. arch. Beata Walicka-Góral. Głos zabrali również m.in. dziekan Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury prof. dr hab. inż. Lech Lichołai, prodziekan ds. rozwoju dr hab. inż. Piotr Nazarko, prof. PRz oraz prezes Towarzystwa Urbanistów Polskich oddział Rzeszów mgr inż. arch. Marta Jakowska.

Sąd Konkursowy

7 listopada 2023 r. w miłej i serdecznej atmosferze Sąd Konkursowy wybrał laureatów konkursu. W skład Sądu Konkursowego weszli: przewodniczący Sądu Konkursowego mgr inż. arch. Janusz Sepioł, architekt Miasta Rzeszowa; członek – sekretarz Sądu Konkursowego dr inż. arch. Beata Walicka-Góral,  pracownik naukowo-dydaktyczny na kierunku architektura, Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej, opiekun Koła Naukowego Architektury Miejsc Społecznych; członek Sądu Konkursowego mgr inż. arch. Marta Jakowska, prezes Towarzystwa Urbanistów Polskich oddział Rzeszów, zastępca dyrektora Wydziału Infrastruktury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie; członek Sądu Konkursowego mgr Beata Motyka, specjalistka do spraw wizerunku Politechniki Rzeszowskiej, fotograf; członek Sądu Konkursowego Katarzyna Strenciwilk, studentka kierunku architektura Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej, członek Koła Naukowego Architektury Miejsc Społecznych.

Nagrodzeni

Sąd Konkursowy przyznał pierwsze, drugie i trzecie miejsce w konkursie oraz trzy równorzędne wyróżnienia:

• I miejsce otrzymała Maria Marszałek za zdjęcie „Okna urzędu, przy Career de Corcega – Barcelona”, studentka PRz,
  • II miejsce otrzymał Adrian Olszówka za zdjęcie „Kościół św. Maurycego - wejście na wieże – Ołomuniec”, student PRz,
  • III miejsce otrzymał Rafał Jędruch za zdjęcie „Wafel" kasetonowy detal sufitu w holu wejściowym muzeum – Luwr”, student PRz.

Wyróżnienie otrzymali:

• dr inż. arch. Joanna Dudek za zdjęcie „Millenium Hall, okno – Rzeszów”, pracownik PRz,
  • Natalia Makowska za zdjęcie „Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego – pamiątkowy ruszt – Warszawa”, studentka PRz,
  • dr inż. arch. Agata Mikrut-Kusy za zdjęcie „Adler Planetarium Sky Pavilon, detal konstrukcji szklanej fasady budynku – Chicago”, pracownik PRz.

Darczyńcy i patronat

Konkurs odbywa się pod patronatem Politechniki Rzeszowskiej, Towarzystwa Urbanistów Polskich oddział Rzeszów, Firmy -  Usługi Elektromonterskie EL-SEK,  Architekta Miasta Rzeszowa.

Wystawa

Wystawę zdjęć konkursowych można oglądać w Galerii P-okaz, budynek P, Politechnika Rzeszowska. Wirtualną wystawę zdjęć konkursowych można oglądać na Instagramie Koła AMS  @architekturamiejscspolecznych w zakładce: Wystawa DwA 2023 i FB Koło Naukowe Architektury Miejsc Społecznych | Rzeszów | Facebook