Podstrona: Studencki Zespół Pieśni i Tańca "POŁONINY" wyrózniony nagrodą / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Studencki Zespół Pieśni i Tańca "POŁONINY" wyrózniony nagrodą

2019-07-04
kategoria: Kultura
fot. D.Kozik

W Rzeszowie odbyła się uroczysta gala, w trakcie której uhonorowani zostali twórcy i działaczce kultury. Zarząd Województwa Podkarpackie przyznał 23 nagrody indywidualne i zbiorowe. Wśród laureatów nagrody w dziedzinie upowszechniania kultury, tańca i muzyki ludowej znalazł się Studencki Zespół Pieśni i Tańca "Połoniny" Politechniki Rzeszowskiej.

- Słyniemy z tego, że nasze tańce ludowe prezentujemy bardzo realistycznie, czyli z werwą i radośnie. Myślę, że najlepszym przykładem będzie układ tańców rzeszowskich, który zawsze porywa publiczność – powiedział Jan Mazepa tancerz „POŁONIN”.

Nagrodzonym pogratulował Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. - Wszystko wynika z pasji oraz miłości do sztuki i kultury. To właśnie pasja i zaangażowanie dają wspaniałe efekty - podkreślił Marszałek Ortyl. Zespół jest ambasadorem nie tylko Podkarpacia ale i Polski. Artyści z "Połonin" od lat występują na światowych scenach, tańcem opowiadając o kulturze i tradycjach naszego regionu.

Podczas uroczystości wręczono także odznaczenia Medal Zasłużony Kulturze „Gloria Artis” przyznawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.