Podstrona: Zjazd szkoleniowy Erasmus Student Network Poland / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zjazd szkoleniowy Erasmus Student Network Poland

2018-04-26
Zjazd szkoleniowy Erasmus Student Network Poland

W murach Politechniki Rzeszowskiej odbył się zjazd szkoleniowy „ESN Upgrade”. To cykliczny zjazd szkoleniowy dla członków Erasmus Student Network Poland. Sekcja kandydująca Stowarzyszenia ESN Polska działająca na naszej uczelni po raz pierwszy miała okazję gościć 100 członków stowarzyszenia z 40 największych ośrodków akademickich w Polsce.

Zjazd odbywał się od 20 do 22 kwietnia. Spotkanie, otworzył prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. współpracy międzynarodowej. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery ścieżki tematyczne: public relations i IT, finanse i partnerstwa, section empowerment, oraz ścieżka początkowa. W ten sposób członkowie stowarzyszenia podczas trzech dni szkoleń, pod okiem doświadczonych członków ESN Polska, podnosili swoje kompetencje z zakresu zarządzania projektami i zasobami ludzkimi, szeroko pojętych umiejętności miękkich, pozyskiwania partnerów, tworzenia stron internetowych, czy public relations.

Zjazd oprócz wartości edukacyjnej, miał za zadanie również wymianę doświadczeń członków ESN z całego kraju, którzy na co dzień działają na rzecz międzynarodowej integracji i asymilacji studentów z innych krajów, którzy przyjeżdżają do Polski w ramach wymiany z Programu Erasmus+. Uczestnicy podczas zjazdu mieli okazję zwiedzać kampus Politechniki Rzeszowskiej, miasto oraz brać udział w wydarzeniach integracyjnych.

ESN UPGRADE to cykliczny, organizowany dwa razy do roku, zjazd szkoleniowy członków organizacji Erasmus Student Network, do której w Polsce należą 42 sekcje funkcjonujące przy największych ośrodkach akademickich.

Zjazd ESN Polska został objęty honorowym patronatem Rektora Politechniki Rzeszowskiej oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa.